اخبار داغ [بایگانی اخبار سایت]

 • دمنوش های گیاهی جایگزین هایی مناسب، خوش طعم و مفید برای چای هستند. هر کس می تواند بر اساس سلیقه و ذایقه خود و نیز با توجّه به بیماری ها یا نیازهای بدنی خویش(و حتّی بر اساس فصول مختلف سال) از این نوشیدنی ها بهره ببرد. ...

 • بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه‌هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی‌های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می‌تواند بدن انسان را از درون خانه‌تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد. ...

 • اين شماره داراي ۱۶ مقاله علمي – پژوهشي شامل "مروری بر خصوصیات گیاهشناسی، اکولوژیکی، زراعی و فارماکولوژیکی گیاه دارویی رازیانه" "مروری بر خصوصیات آناتومیکی، فیتوشیمیایی و فارماکولوژیکی گیاه دارویی نعناع فلفلی (Mentha piperita L.)" و ... مي‌باشد. ...

 • محققان ایرانی در پژوهشی برای پیشگیری از سرطان و مهار سلول‌های مبتلا به این بیماری، از عصاره زردچوبه استفاده کرده و موفقیت‌هایی حاصل کرده‌اند. ...

اخبار [بایگانی]

 • 1398/1/26

  دمنوش گلهای بهاری را از دست ندهیم / یک جرعه آرامش

  دمنوش های گیاهی جایگزین هایی مناسب، خوش طعم و مفید برای چای هستند. هر کس می تواند بر اساس سلیقه و ذایقه خود و نیز با توجّه به بیماری ها یا نیازهای بدنی خویش(و حتّی بر اساس فصول مختلف سال) از این نوشیدنی ها بهره ببرد.

 • 1398/1/25

  راهکارهای طب سنتی ایرانی برای رهایی از آلرژی‌های بهار

  بهار، فصل روئیدن سبزیجات و میوه‌هایی است که تنوع بیشتری نسبت به خوراکی‌های سایر فصول دارند. مصرف این غذاهای بهاری، می‌تواند بدن انسان را از درون خانه‌تکانی کند و سلامت را به همراه بیاورد.

 • 1397/12/14

  شماره شصت و نهم فصلنامه گياهان دارويي (زمستان 1397) منتشر شد.

  اين شماره داراي ۱۶ مقاله علمي – پژوهشي شامل "مروری بر خصوصیات گیاهشناسی، اکولوژیکی، زراعی و فارماکولوژیکی گیاه دارویی رازیانه" "مروری بر خصوصیات آناتومیکی، فیتوشیمیایی و فارماکولوژیکی گیاه دارویی نعناع فلفلی (Mentha piperita L.)" و ... مي‌باشد.

 • 1397/12/4

  زردچوبه، دشمن سرطان!

  محققان ایرانی در پژوهشی برای پیشگیری از سرطان و مهار سلول‌های مبتلا به این بیماری، از عصاره زردچوبه استفاده کرده و موفقیت‌هایی حاصل کرده‌اند.

 • 1397/11/30

  سبزیجات غنی از پروتئین

  پروتئین به عنوان جزء مهمی از ساختار هر سلول برای ادامه حیات بدن ضروری و برای رشد و حفظ سلامت حائز اهمیت است.

 • 1397/11/27

  نخود با خواص آنتی اکسیدان

  نخود حاوی فیتوکمیکال هایی به نام ساپونین است که خواص آنتی اکسیدانی دارد.

دانستنیهای گیاهان دارویی [بایگانی]

 • 1398/1/31

  خواص پوست نارنگی

  در مطالعه مشترک توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده و یک شرکت تحقیقاتی کانادایی، به خواص کاهش دهنده کلسترول پوست نارنگی اشاره شده است.

 • 1398/1/31

  تمر هندی، آنتی اکسیدانی قوی

  درخت تمر هندی با نام علمی Tamarindus indica درخت تمر هندی با نام علمی Tamarindus indicaکه بومی آفریقاست میوهای ترش دارد که در سراسر دنیا در پخت غذا از آن استفاده می شود.

 • 1398/1/31

  گردو و خواص آن

  درخت گردو با نام علمي Juglans regia درختي است زيبا و بزرگ كه قسمت مورد استفاده آن برگ، مغز گردو، پوسته ثانوي(پوست چسبيده به چوب)، قسمت گوشتدار ميوه سبز است.

 • 1398/1/31

  خواص ریواس برای سلامتی Rheum ribes

  ريواس به دليل دارا بودن تركيبات آنتراكينوني و اسيدهاي اكزاليك داراي اثرات دارويي براي انسان مي باشد. از عصاره اين گياه به دليل اثرات ضد ويروسي در كنترل ويروس هپاتيتB استفاده شده است.

 • 1398/1/31

  تاثیر گیاه دارویی بابونه بر بیماری دیابت

  گیاه دارویی بابونه با نام انگلیسی (Camomile) و نام علمی (Matricaria chamomilla ) در طب سنتی در بسیاری از بیماریها مصرف میشود.

 • 1398/1/31

  خاصیت درمانی گیاه کنگر Cirsium vulgare

  جنس کنگر به عنوان یك ماده غذایی و گیاه دارویی مهم شناخته شده است

دوره های آموزشی [بایگانی دوره های آموزشی]

مقالات گروه های پژوهشی

گروه پژوهشي كشت و توسعه گیاهان دارویی

گروه پژوهشي فارماكولوژي و طب کاربردی

گروه پژوهشي فارماكوگنوزي و داروسازی

طرح های پژوهشی

تعیین روش های شکست خواب بذر و بهبود جوانه‌زنی بذر گونه‌های مهم گ ...

مطالعه کموتاکسونومیکی مهمترین کونه های دارویی جنس کلیماتیس

بررسی اثر بخشی عصاره های میوه و برگ قره قاط در درمان بیماران دیاب ...

محصولات و خدمات

شهر تهران-محله جمالزاده-خیابان جمالزاده شمالی-خیابان فرصت شیرازی-پلاک 43-طبقه دوم-واحد 6 - تهران - میدان انقلاب خیابان جمالزاده شمالی خیابان فرصت غربی پلاک 43 ----- کد پستی:1419815477 19-34764010-026 ------ 34764017-026 ------ 66561050-021